Punto Popstar ve Punto Urban 2014 Yeni Punto

Yeni Punto

Fiat Punto 2014

2014 Yeni Fiat Punto

2014 model yeni Puntolarda paketler ve donanım özellikleri belli oldu. Buna göre 2014 Yeni Punto Pop, Popstar ve Urban olmak üzere 3 donanım seviyesinden satılacak.

  • Punto Pop = 1.2LT. 8V 69HP Benzinli ve 1.3LT 16V 75HP Dizel
  • Punto Popstar = 1.2LT. 8V 69HP Benzinli, 1.4LT. 8V 77HP Benzinli ve 1.3LT 16V 75HP Dizel
  • Punto Urban = 1.4LT. 8V 77HP Benzinli ve 1.3LT 16V 75HP Dizel

Tasarım ve Stil
Tasarım ve stil olarak Elektrik ayarlı gövde rengi dış dikiz aynaları Pop ve Popstar donanımda standart olacak. Urban donanımda ise Elektrik ayarlı buğu çözücülü gövde rengi dış dikiz aynaları standart olarak gelecek. Gövde rengi tamponlar ve kapı kolları yine bütün donanım seviyelerinde standart. Pop donanımdan farklı olarak Popstar ve Urban donanımda yeni model torpido ve iç tasarım olacak. Koyu zeminli ön farklar, estetik iç aydınlatma, deri direksiyon simidi ile vites topuzu ve 15 alüminyum jantlar yine Urban donanımla standart olarak geliyor. Skydome (elektrikli cam tavan) ise sadece Popstar ve Urban donanımlarda mevcut olacak.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit, follow me home farlar, yol bilgisayarı, logo baskı sistemli elektrikli açılabilir bagaj kapağı, yükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklar, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, Dualdrive City fonksiyonlu elektrikli direksiyon, ABS, EBD, HBA, ISOFIX, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, DRL (gündüz farı), direksiyondan kumandalı Radyo/CD-MP3 çalar bütün donanımlarda standart. Bunlara ilave olarak perde hava yastıkları, Blue&Me: Direksiyondan kumandalı Bluetooth teknolojisi hands free kontrolleri, USB portlu MP3 çalar, SMS okuyucu ve viraj içini aydınlatan ön sis farları Urban donanımda standart olarak yer alacak.

Hız sabitleyici (cruise control) Urban donanımda standart olarak gelirken, Start & Stop özelliği ise Popstar 1.4LT 8V 77HP benzinli ve Urban 1.4LT 8V 77HP benzinli donanımlarda standart olacak.

Elite, Premium ve Araç Dinamik Kontrol Sistemi Paketleri

Elite Paket içeriğinde; sıkışma sensörlü elektrikli arka camlar ve eşya gözlü ön kolçak yer alacak. Elite paket sadece Popstar donanımlara eklenebilecek. Premium pakette ise park sensörü, yağmur sensörü otomatik kararan iç dikiz aynası, küçük boy yedek stepne lastiği, 16 inç alümünyum jant yer alacak. Premium paket sadece Urban donanımlara eklenebilecek.

Sadece Popstar ve Urban donanım seviyelerinde yer alacak olan Araç Dinamik Kontrol Sistemi paketinde ise ESP, ASR, MSR ve Hillholder (yokuş kalkış destek sistemi) yer alıyor.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.